چند نکته درباره عکاسی در سفر

من به عنوان یه عکاس خیابانی به سفر و عکاسی توی سفر خیلی علاقه دارم. توی این سفرها چیزایی رو یاد گرفتم که به نظرم بد نیست اونا و به اشتراک بذارم. پس اگه اهل سفری و یا داری واسه یه سفر آماده میشی چند تا نکته رو بهت توصیه میکنم.

۱- فقط یک دوربین و یک لنز با خودت ببر.

eric kim3 - چند نکته درباره عکاسی در سفر
سفر با چند تا دوربین و لنز سفر آسونی نیست. تو هم باید به ایمنیشون خیلی دقت کنی و هم وزنشونو تحمل کنی و برای هر عکس بین انتخاب لنز و دوربین به شک بیفتی و گاهی حتی اون سوژه و صحنه رو از دست بدی. اولین نکته که درباره عکاسی در سفر میخوام بگم اینه که یه دوربین و یه لنز با خودت ببر. اینجوری هم خطر آسیب به دوربین و لنز رو کم میکنی هم اینکه برای عکاسی به تعویض لنز فکر نمیکنی.
این نکته به خصوص واسه کسایی که اهل سبک سفر کردن و کوله گردی هستن بیشتر کاربرد داره.

 

۲- توقع نداشته باش توی سفر بهترین عکسات رو بگیری!

ERIC KIM TOKYO STREET PHOTOGRAPHY 2017 0152038 - چند نکته درباره عکاسی در سفر
قبلا فکر میکردم بهترین عکسام رو توی سفر خواهم گرفت. و البته بعد از چند سفر این تصور از بین رفت. مثلا همیشه دوست داشتم توی پاریس عکاسی کنم و فکر میکردم عکسام توی پاریس محشر میشه اما در واقع این طور نبود و خیلی از عکسا معمولی و ساده بودن. پس نمیشه گفت چون من زیاد سفر میکنم پس عکسای خوبی هم میگیرم.

 

۳- مثل یه فرد محلی رفتار کن.

ERIC KIM TOKYO STREET PHOTOGRAPHY 2017 0151570 1 - چند نکته درباره عکاسی در سفر
اینکه خودتو یه توریست بدونی که عکاسی میکنه اصلا خوب نیست. چون اگه میخوای عکسای خوب و واقعی که احساس رو منتقل کنه بگیری باید توی اون منطقه زندگی کنی. آدم ها و خیابان ها رو ببینی. از مغازه ها و رستوران های محلی خرید کنی و … . پس سعی کم مثل آدم های اونجا زندگی کنی و باهاشون ارتباط برقرار کنی.

عکاسی خیابانی برای مبتدیان - بخش دوم
مطالعه

 

در پایان میخوام بگم سفر چیزی فراتر از دیدن جاذبه های طبیعی و گردشگری هست. سفر یعنی آشنا شدن با آدمها. دوست هایی از تمام دنیا. یعنی مرزهای فکرت رو گسترش بدی. خود من بیشترین چیزی که روش هزینه میکنم سفره. سفر فقط قرار نیست خوش بگذره بلکه به نظر من قراره دنیاتو بزرگتر کنه. پس سفر رو فراموش نکن!

 

منبع +

به اینا هم یه نگاه بنداز:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.