آموزش عکاسی در سفر : چطور در مسافرت عکس های بهتری بگیریم

آموزش عکاسی در سفر

آموزش عکاسی در سفر

عکاسی در سفر لذت خیلی زیادی داره. یکی از دلایلی که عکاسی در سفر رو دوست دارم اینه که این امکان رو بهم میده که با آدم های جالبی روبرو بشم.

وقتی توی خیابون های یه شهر غریبه داری عکاسی می کنی، میتونی سعی کنی لایه های پنهان تر شهر رو هم ببینی. بیشتر با افراد محلی ارتباط داشته باشی. و سعی کنی بخشی از فرهنگ و هویت اونجا رو نشون بدی.

در این مقاله میخوام چند نکته برای اینکه عکس های بهتری بگیری رو مرور کنیم.

 

۱- وقتی یه آدم جالب دیدی واسه عکاسی ازش اجازه بگیر.

آدم های شهرها و کشورهای مختلف فرهنگ های متفاوتی دارن. حتی آدم های بخش های مختلف یه شهر هم از نظر برخورد با عکاسی بدون اجازه(عکاسی یهویی یا Candid) ممکنه رفتارهای متفاوتی داشته باشن.

بهت پیشنهاد میکنم برای عکاسی در سفر از سوژه اجازه بگیری. این طوری دیگه مشکلی برای عکاسی نداری و خود سوژه هم باهات همکاری میکنه.

شاید مردم شهر میزبان هم زبان تو نباشن، اما همین که با لبخند دوربین رو بهشون نشون بدی، قطعا هر کسی منظورتو متوجه میشه.

 

tips for travell photography4 - آموزش عکاسی در سفر : چطور در مسافرت عکس های بهتری بگیریم

۲- برای عکاسی در سفر به دنبال داستان و شخصیت باش، نه فقط زیبایی!

بعضی افراد ظاهر و پوشاک زیبا و جذابی دارن که باعث میشه آدم علاقمند بشه ازشون عکاسی کنه. اما بسیاری از این نوع عکس ها حرفی برای گفتن ندارن.

باید توجه کنی که عکس دارای شخصیت و داستان باشه. به صرف اینکه شخصی زیباست باعث نمیشه عکس خوبی بگیری.

پیشنهاد
۷۰ نکته مهم که هر عکاس خیابانی باید بداند – بخش پنجم

بهتره برای عکاسی در سفر بیشتر دنبال روایت داستان و عکاسی از کسایی باشی که شخصیت و کارکتر خاصی دارند. این طوری عکس به مراتب قوی تری میشه گرفت.

aca - آموزش عکاسی در سفر : چطور در مسافرت عکس های بهتری بگیریم

 

tips for travell photography2 - آموزش عکاسی در سفر : چطور در مسافرت عکس های بهتری بگیریم

۳- زیاد از بچه ها عکس نگیر.

معمولا بچه ها اینکه ازشون عکس بگیرن رو دوست دارن. خیلی وقتا وقتی دوربین رو دست عکاس میبینن به طرفش میان و ازش میخوان که ازشون عکس بگیره.

اما در مورد عکاسی از کودکان رعایت اخلاق و فرهنگ شهر میزبان خیلی مهمه.

بهت پیشنهاد میکنم زیاد از کودکان عکاسی نکنی مگه اینکه واقعا عکس خاصی باشه. سعی کن برای عکاسی در سفر از کودکان قبل از عکاسی، اگه بزرگتری همراش هست از اون اجازه بگیری.

 

tips for travell photography3 - آموزش عکاسی در سفر : چطور در مسافرت عکس های بهتری بگیریم

۴- برای عکاسی پرتره پس زمینه اهمیت زیادی داره!

برای عکاسی در سفر و به خصوص عکاسی پرتره پس زمینه خیلی مهمه. بعضی ها در یه شهر جدید همین طور که توی شهر میچرخن و جاذبه های اونجا رو میبینن از هر چی به چشمشون جالب میاد عکس میگیرن. این مدل عکس ها معمولا عکس های خوبی نمیشن.

منظورم اینه که عکاس تحت تاثیر محیط جدید و آدمای تازه قرار میگیره و چون واسش همه چیز جدید و جذاب هست فکر میکنه عکس ها هم جذاب میشن. در حالیکه معیارهای زیادی برای ثبت یه عکس خوب هست.

بهت پیشنهاد میکنم پروژه عکاسی رو در روزی بذاری که نمیخوای بخش زیادی از شهر رو بگردی. سعی کن محیط و منطقه کوچکی رو انتخاب کنی. دقت کن پس زمینه های جالب و جذاب پیدا کنی و منتظر بمونی تا سوژه ای در اون نقطه قرار بگیره. این طوری عکس های استانداردتری میتونی بگیری.

پیشنهاد
چهار نکته برای عکاسان خیابانی

منبع+

meditation banner02 - آموزش عکاسی در سفر : چطور در مسافرت عکس های بهتری بگیریم