برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

عکاسی خیابانی

دانلود کتاب راهنمای عکاسی خیابانی اریک کیم

دانلود کتاب راهنمای عکاسی خیابانی اریک کیم

دانلود کتاب راهنمای عکاسی خیابانی اریک کیم

 

سلام

راستش دلیل اصلی راه اندازی این وبلاگ، علاقه زیادی که به عکاسی خیابانی دارم هست. از اول قرارم بر این بوده که مطالب و مقاله ها و کتاب هایی در رابطه با عکاسی خیابانی رو ترجمه و جمع آوری کنم. این بار کتابچه “عکاسی خیابانی اریک کیم” رو ترجمه کردم که منتشر میکنم. لازمه اضافه کنم که این کتاب به صورت منبع باز (Open Source) توسط اریک کیم منتشر شده. امیدوارم واست مفید باشه. منتظر نظرت هستم. خوشحال میشم نواقص ترجمه رو بهم گوشزد کنی.

مرسی

دانلود کتاب راهنمای عکاسی خیابانی اریک کیم دانلود فایل PDF با لینک مستقیم

دانلود فایل PDF لینک کمکی

 

 

 

مطالعه در وبلاگ :

بخش اول : عکاسی خیابانی چیه؟

بخش دوم : چرا عکاسی خیابانی؟

بخش سوم: چه تجهیزاتی لازمه؟

بخش چهارم : چطور عکس خیابانی بگیریم؟

بخش پنجم : تکنیک های عکاسی خیابانی

بخش ششم : چطور بهترین عکس رو انتخاب کنیم؟

بخش هفتم : چطور در عکاسی خیابانی خلاق بمانیم؟

قسمتی از کتاب :

عکاسی خیابانی چیه؟

عکاسی خیابانی همون معنا رو میده که تو بهش باور داری! درست و اشتباهی توی این کار نیست. عکاسی خیابانی هنر گشتن توی خیابونه،، و عکاسی از هر چیزی که واست جالب باشه. تو مجبور نیستی خودت رو ملزم به رعایت هر قانونی بدونی. عکاسی خیابونی دموکراتیک ترین فرم عکاسیه. چون همه چیزی که نیاز داری یه جای شلوغه و یه دوربین، برای ثبت هر چیزی که به نظرت جالبه، و واست پرمفهومه!

اگه بخوام عکاسی خیابانی رو معنا کنم، جوابم اینه :”ثبت انسانیت”. “انسانیت” معناهای زیادی داره! من انسانیت رو با عکس گرفتن از آدما، ساختمونا، چیزایی که تو خیابون پیدا میکنم و هر چیز دیگه ای که باعث میشه حال آدما رو حس کنم ، مستند میکنم.

فکر کنم قبل از همه اینا، عکاسی خیابانی درباره مستندسازی آدما،جاها و خیابونا همراه با احساس شخصی خودته. عکاسی خیابانی درباره داشتن یه ذهن بازه، و سرگردانی توی خیابونا، و گشتن بدون هیچ تصور و خیال و فکری که از قبل داشته باشی.

ن با این نظر موافقم که بهتره در عکاسی خیابانی سوژه مطلع نباشه. هرچند از طرف دیگه خیلی از عکسای خیابانی خوب رو دیدم که با اجازه سوژه گرفته شدن و حتی عکسایی که توش آدمی حضور نداشته. اما اون چیزی که مهمه اینه که من بتونم با روحم با عکاسی ارتباط برقرار کنم.

دانلود کتاب راهنمای عکاسی خیابانی اریک کیم

پس نگران نباش که از آدما عکس بگیری(یا ساختمونا)، چه اجازه بگیری چه بی خبر باشه، و نگران نباش که توی شلوغی مرکز شهر عکاسی کنی یا توی یه مجتمع تجاری. ورود به عکاسی خیابانی برای همه آزاده، واسه عکاسی توی هر جایی. و واسه تفسیری که تو ازش داری هم آزاده! نذار کسی واست عکاسی خیابانی رو معنا کنه. خودت واسه خودت معناش کن.

 

 

منبع کتاب :

Street Photography by Eric Kim

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)