برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

عکاسی در خیابان

دانلود کتاب ۷۰ نکته که هر عکاس خیابانی باید بداند

۷۰ نکته که هر عکاس خیابانی باید بداند

۷۰ نکته که هر عکاس خیابانی باید بداند

 

سلام

این بار یکی از کتاب های آموزش عکاسی، به نام کتاب ۷۰ نکته که هر عکاس خیابانی باید بداند رو در قالب صفحات وب و همین طور کتاب PDF تهیه کردم.

در شروع هر سبک عکاسی، مسیر پیش رو سخت و نا آشنا به نظر میرسه. عکاسی خیابانی هم همین طوره. به نظرم عکاسی خیابانی یکی از بهترین سبک های عکاسی برای نشان دادن احساسات و اندیشه، و تجربه عملی ماجراجویانه و هیجان انگیزه.

عکاسی خیابانی برای هر کسی تجربه منحصربه فردی محسوب میشه. هر عکاس با توجه به خصوصیات شخصیتی خودش، و ایده ها و ذهنیاتش پروژه عکاسی رو واسه خودش جلو میبره. البته تبادل نظر و یادگیری از بقیه عکاسا هم خیلی مهمه. منظورم اینه که میشه از تجربیات هر عکاسی یاد گرفت. اما در نهایت این تو هستی که تعیین میکنی کدام مسیر رو بری.

 

70 tips cover - دانلود کتاب 70 نکته که هر عکاس خیابانی باید بداند
مقاله ای که در ادامه خواهی خواند، ترجمه ای از یکی از مقالات اریک کیم، عکاسی خیابانی شناخته شده ست که در وبلاگ mehdiii.com در قالب ۷ بخش منتشر شده.
در این مقاله، ۷۰ نکته، تکنیک و چالش برای عکاسان خیابانی ازائه شده، که البته به نظر من برای عکاسان سایر سبک ها نیز میتونه قابل استفاده باشه.

مثل همیشه بگم خوشحال میشم بعد از مطالعه، پیشنهادات و مشکلات ترجمه رو واسم ارسال کنید.

دانلود فایل PDF کتاب ۷۰ نکته که هر عکاس خیابانی باید بداند

 

 

 

 

مطالعه در وبلاگ :

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

بخش پنجم

بخش ششم

بخش پایانی

 

 

 

بخش هایی از کتاب :

 

عکس خیابانی نگیر، عکس خیابانی بساز!
عکاسی خیابانی فقط توی خیابان راه رفتن و عکس گرفتن نیست. این توئی که تصمیم میگیری عکست چطور باشه و چه حرفی داشته باشه. با حذف و اضافه کردن عناصر مختلف سعی کن حرف خودتو بزنی و شخصیت خودتو نشون بدی. نه اینکه فقط توی خیابان از هر چی دیدی عکس بگیری. هر عنصری که در عکست وجود داره باید با آگاهی و دلیل در عکس باشه.

 

دنبال شکل های V شکل بگرد
شکل های V شکل و مثلثی خیلی به عکس انرژی میدن و اصطلاحا عکس رو پویا و دینامیک میکنن. توی خیابان به دنبال این شکل ها بگرد. مثلا پاهای یه نفر که Vشکل باز شده و یا هر عنصر دیگه ای. این کار به قوی تر شدن ترکیب بندی ات خیلی کمک میکنه.

 

وقتی عکستو گرفتی لبخند بزن و بگو : ممنونم!
یکی از راهکارهای خوب برای غلبه بر ترس عکس گرفتن از غریبه ها در شروع عکاسی خیابانی، اینه که وقتی عکستو گرفتی و سوژه متوجه تو شد به جای اینکه بذاری بری بهش نگاه کن، لبخند بزن، و بگو ممنون! مطمئن باش واکنش بقیه خیلی بهتر از اونیه که فکر میکنی. پس دیگه بعد از گرفتن عکس جیم نشو. این کار باعث ایجاد سوظن و مشکلات زیادتری میشه. منفی بافی رو کنار بذار. حتی خیلی وقتا آدما از اینکه ازشون عکس گرفتی خوشحال هم میشن.

 

منبع :

 

http://erickimphotography.com/blog/70-street-photography-tips-for-beginners/

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)