چهار نکته برای عکاسان خیابانی

EricKim tips 1 800x321 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی

یه نکته که هر عکاسی باید بدونه اینه که با ترکیب بندی های قوی و متفاوت میتونه مخاطب رو درگیر کنه. روش ها و قوانین زیادی واسه ترکیب بندی هست اما خیلی هاش تکراری شده و دیگه اون تاثیر قبلی رو نداره. اما با خلاقیت و استفاده درست از عناصر توی کادر میشه عکسای خودت رو نسبت به بقیه عکاسا متمایز کنی.

۱- از پایین عکس بگیر

EricKim tips 1 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی


یه روش خیلی جالب که عکس رو پویا و متفاوت میکنه اینه که از روی زمین با زاویه کم عکس بگیری. مثلا با یه لنز زاویه باز مثل ۲۸ میلی متری، خم بشی یا روی زمین بشینی و از اون زاویه عکاسی کنی. اگه دوربینت صفحه نمایش قابل چرخش داره حتی میتونی دوربین رو روی زمین بذاری و صفحه رو بچرخونی و کادرت رو ببینی.

 

EricKim tips 2 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی

 

۲- کادرت رو سه قسمت کن.

EricKim tips 3 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی


تکنیک دومی که میخوام بگم اینه که اگه بتونی با توجه به عناصر، کادر رو به سه قسمت یا سه جعبه به شکل زیر دربیاری نتیجه کارت عکس جالبی میشه.

EricKim tips 4 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی

 

۳- عکسای سه نفره بگیر!

EricKim tips 5 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی


یه کاری که باعث شده عکسای خیابانی بهتری بگیرم استفاده از این تکنیک بوده. اینکه ۳ نفر روی توی کادرم قرار میدم. یکی لبه چپ، یکی لبه راست و آخری هم وسط کادر. اینجوری عکست قوی تر میشه و حس عمق بیشتری رو هم منتقل میکنه که برای بیننده جالبه.

EricKim tips 6 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی

 

۴- از زمین توی کادرت استفاده کن.

EricKim tips 7 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی


با عکاسی از زوایای متفاوت که دیگران کمتر توجه میکنن و استفاده از زمین به شکل های مختلف توی کادر، میتونی عکسای بهتری بگیری. علاوه بر اون میتونی با قرار دادن سوژه در مقابل پس زمینه متضاد(مثلا سوژه های تیره در زمینه روشن) عکست رو قوی تر کنی.
پیشنهاد
کتاب چطور از غریبه ها عکاسی کنیم - بخش چهارم

 

EricKim tips 8 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی

 

منبع +

meditation banner02 - چهار نکته برای عکاسان خیابانی