چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

,
eric kim i 800x321 - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

برای یادگیری هر کاری باید اصول و تکنیک های اون کار رو بارها و بارها تکرار کرد و بعد از خبره شدن، از اونها به شکلی خلاقانه استفاده کرد تا کاری متفاوت به وجود بیاد. به عنوان عکاس ما باید علاوه بر آموزش و مطالعه، عکس های زیادی در شرایط مختلف بگیریم. اگه علاقمند به عکاسی خیابانی هستی بهت توصیه میکنم دوربینت رو همیشه همراه داشته باش و هر روز حداقل یه عکس بگیر. “تمرین و تمرین و تمرین” هست که یه عکاس حرفه ای رو از یه مبتدی متمایز میکنه.

خب حالا شاید این سوال پیش بیاد که با محدودیت هایی که شرایط زندگی واسمون ایجاد میکنه چکار کنیم؟ اگه نشه هر روز برای عکاسی به خیابان و یا جای شلوغی رفت، آیا بازم میشه عکاسی کرد؟ آیا توی روزهای شلوغ کار و درس و … بازم میشه عکس گرفت؟ توی یه شهر کوچک چی؟ توی این مقاله چندین ایده برای اینکه بیشتر عکس بگیری و بتونی از محدودیت ها با خلاقیت عبور کنی، توسط اریک کیم عکاس خیابانی شناخته شده، پیشنهاد شده.

 

۱- از چیزهای ساده عکس بگیر

یکی از مشکلات عکاسا اینه که فکر میکنن برای اینکه عکس خاصی بگیرن باید در موقعیت و شرایط خاصی باشن. مثلا توی یه شهر بزرگ و شلوغ زندگی کنن. یا از دغدغه های زندگی فارغ باشن و بتونن زیاد عکس بگیرن و مسافرت برن و… درحالی که نکته مهم اینه که به عنوان یه هنرمند بتونی از چیزهای ساده و روزمره، با نگاهی متفاوت ترکیب خلاقانه ای ایجاد کنی. مثلا عکاسی در حین رفت و برگشت به سر کار و یا در ساعات فراغت. عکاسی از محیط کار و حتی از وسایل خونه!

پیشنهاد
عکاسی خیابانی برای مبتدیان - بخش پایانی

eric kim 1 678x1024 - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

 

 

۲- همیشه دوربینت رو همراهت داشته باش

خوب به عنوان یه عکاس خیابانی باید همیشه دوربینت رو همراه داشته باشی. موقعیت های توی خیابان قابل پیش بینی نیست. شاید بهترین عکستو وقتی اصلا انتظارشو نداری بگیری!

 

 

۳-با سایه ها بازی کن

سایه ها همه جا هستن! نیازی نیست به جای خاصی بری. میتونی با سایه های ایجاد شده از نور خورشید عکس بگیری. و یا سایه های ناشی از نور مصنوعی. عکاسی از سایه های انسان ها و اجسام خیلی چالش خوب و جالبی هست. اینکه با بازی با سایه ها بتونی طرح ها و ترکیب های جالبی ایجاد کنی.

 

eric kim 2 - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

 

۴-از هر سوژه با چند ترکیب بندی عکس بگیر

aca - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

این اشتباه تازه کارا رو نکن که از هر سوژه ۱-۲ عکس بگیری. با سوژه و قرارگیریش در کادر بازی کن. سعی کن با چند ترکیب مختلف عکس بگیری. بعد که عکس ها رو ببینی میفهمی چقدر ترکیب بندی و نقطه دید عکس ها رو متفاوت کرده.

 

 

۵-از بافت ها عکاسی کن.

بافت های مختلف مثل دیوار و سنگ و آجر و … در صورتی که با تیزبینی و خلاقیت به شکل های جدیدی در بیان خیلی جذاب هستن. این مورد دیگه همه جا پیدا میشه. و البته تمرین خیلی خوبی برای دقت در مشاهده، و همین طور حذف زواید هست.

 

eric kim 3 678x1024 - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

 

۶- از دوستان و اطرافیانت عکاسی کن.

دوستان و آدمای نزدیکت بهترین سوژه ها برای عکاسی هستن. سوژه های مهربونی که توی هر حالت و شرایطی باهات همکاری میکنن. پس همیشه نیاز به مدل و سوژه خاصی نداری.

پیشنهاد
راهنمای عکاسی خیابانی 4 : انتخاب دوربین

 

۷-با پرسپکتیو بازی کن.

یکی از جذاب ترین قسمت های عکاسی پرسپکتیو و بازی با اون هست. در تبدیل فضای سه بعدی به دو بعد، میشه خیلی کارهای خلاقانه انجام داد.

eric kim 4 - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

۸- ساعت های طلایی رو فراموش نکن.

به نور خورشید در ساعت های پس از طلوع و قبل از غروب که خیلی مایل هست و سایه های جذابی به وجود میاره ساعت های طلایی میگن. عکاسی تو این ساعت هاو ترکیب سایه های دراز و نور ملایم میتونه بهترین موقعیت واسه خلق یه اثر خوب باشه.

 

۹-شب ها عکاسی کن.

اگه به خاطر کار و یا درس و … فرصت عکاسی در روز رو از دست دادی عکاسی در شب رو فراموش نکن. خیابان ها در شب دنیای دیگه ای میشن و خیلی صحنه های دیدنی برای عکاسی رو ایجاد میکنن.

eric kim 5 - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم

 

 

منبع +

meditation banner02 - چگونه در عکاسی خلاق بمانیم و بیشتر عکس بگیریم