چرا از عکاسی خیابانی می ترسیم؟

ترس همون سنگ بزرگیه که به پات بستی. تو رو غرق میکنه. و نمیذاره به سمت بهشت خلاقیت پرواز کنی!

چرا می ترسیم؟
ما از اینکه توسط بقیه قضاوت بشیم می ترسیم. از اینکه نتونیم از پتانسیلی که داریم استفاده کنیم. از این میترسیم که از کسی عکس خیابانی بگیریم و سوژه عصبانی بشه و با ما برخورد کنه!

ما نگرانیم که فالوئرهامون رو از دست بدیم. از این میترسیم که به عنوان عکاس و هنرمند زندگی کنیم، و هیچ وقت شانس معروف شدن ، یه گالری شخصی داشتن و یا توسط به انتشارات خوب کشف شدن رو نداشته باشیم و نتونیم کارمون رو در جمع عرضه کنیم.

erickim 3 - چرا از عکاسی خیابانی می ترسیم؟

زندگی رو اون جوری که دوست داری پیش ببر. به سبک خودت زندگی کن! من تونستیم ترس رو پس بزنم و اختیار زندگیمو به دست بگیرم. جای اینکه منتظر باشم تا توسط کسی کشف بشم شیوه خودم رو پیش گرفتم. یه وبلاگ ساختم و کارمو منتشر کردم.

یادمه وقتی عکاسی خیابانی رو شروع کردم می ترسیدم بقیه به شکل بدی بهم نگاه کنن. فکر کنن خل شدم که از در و دیوار و آدما عکس میگیرم. یا بهم آسیبی برسونن. اما الان دیگه از این ترس عبور کردم. باشه من عجیبم! افتخار میکنم به اینکه متفاوت از بقیه رفتار میکنم. حتی توی زندگی واقعی ام هم عجیبم و کار خودمو میکنم. و فکر میکنم اگه الان کار و درامد خودمو دارم به خاطر ریسک پذیری و نگران فکر بقیه نبودن باشه.

 

erickim 2 - چرا از عکاسی خیابانی می ترسیم؟

مغر آدمی چیز جالبیه. همین طوری آینده رو پیش بینی میکنه. پیش بینی هایی که اکثرا درست نیستن. برای مثال، بذار بگم یه مرد هیکلی به یه کلاه و تیپ باحال میبینی و دلت میخواد ازش عکس بگیری. اما از اینکه ازش اجازه بگیری میترسی. و از طرف دیگه از اینکه بدون اجازه ازش عکس بگیری بیشتر میترسی چون ممکنه عصبانی بشه. اما تنها راهکار اینه : بیشتر ریسک کن!

5 نکته مهم برای پیشرفت در ترکیب بندی عکاسی
مطالعه

 

erickim 1 - چرا از عکاسی خیابانی می ترسیم؟

هر چه بیشتر ریسک کنی عکسای بهتری میگیری. هر بار که شاتر رو فشار میدی داری ریسک میکنی. به عنوان یه عکاس و هنرمند، باید این ریسک رو بپذیری که از طرف بقیه قضاوت منفی بشی. ریسک پذیر باش. به فکر بقیه بی توجه باش. بیشتر تجربه های اجتماعی بکن. نترس که از سوژه ات اجازه بگیری. حداکثر اینه که میگه نه! نترس که با یه غریبه هم کلام بشی. پس سعی کن این بار که رفتی واسه عکاسی هر سوژه ای دیدی که ترسوندت ازش عکس بگیری!

قوی باش
اریک کیم

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.